Portal treści PR

Artykuły poradniki

Ceny w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej

Często mówi się, że na częste wizyty w gabinetach kosmetologicznych lub medycyny estetycznej mogą sobie pozwolić tylko ludzie bogaci. Pomimo ogromnego zainteresowania usługami oraz rosnącej świadomości społeczeństwa, istnieje przekonanie, że dbanie o siebie to luksus. Czy to prawda? Z czego wynikają rozbieżności cenowe w różnych klinikach? Na te i więcej pytań odpowiedzą Marcin Janusek oraz Przemysław Łabędzki- właściciele kliniki Derma Instytut.

Czy ceny zabiegów kosmetologicznych i tych z zakresu medycyny estetycznej są faktycznie nieosiągalne dla przeciętnego “Kowalskiego?”

To mit, który chcemy obalić. Gdy przełożymy koszty na efekty, okazuje się, że korzystanie z medycyny estetycznej i kosmetologii jest bardzo opłacalne- dzięki dogłębnemu działaniu efekty utrzymują się nawet latami. Ceny zabiegów są zróżnicowane i każdy powinien znaleźć coś w interesującym go budżecie. W Derma Instytut za kilkaset złotych można wykonać zabiegi, które trwale poprawią wygląd naszej twarzy oraz nasze samopoczucie. Często w cenie kosmetyków do pielęgnacji otrzymujemy pełnowartościową usługę wykonaną przez profesjonalistów z gwarancją spektakularnych efektów. Umówienie się na konsultację w gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetologii może być początkiem zmian w codziennej pielęgnacji jak i przyjemnością od święta, niekoniecznie wiążącą się z ogromnym wydatkiem.

Dlaczego rozbieżności cenowe na rynku medycyny estetycznej i kosmetologii są tak duże? Różnice sięgają nawet kilkuset złotych w zależności od zabiegu.

Płacimy przede wszystkim za jakość- zarówno używanych preparatów, profesjonalnych narzędzi, ale co najważniejsze efektów. Różnice w cenie wynikają też z doświadczenia oraz wykształcenia specjalistów. Niestety na naszych fotelach często ratujemy ofiary “promocyjnych” zabiegów, wykonanych najtańszymi materiałami przez niedoświadczone osoby. Stąd nasz apel- na zdrowiu nie warto oszczędzać. Nawet pozornie nieinwazyjny peeling może zmienić nieodwracalnie wygląd naszej twarzy i zrujnować poczucie własnej wartości. W efekcie wydamy więcej pieniędzy na poprawianie fatalnych skutków takiego eksperymentu. Radzimy unikać miejsc, w których ceny są podejrzanie niskie- taka decyzja może słono kosztować.

Czym kierować się przy wyborze kliniki, by nie zostać przysłowiowo “nabitym w butelkę”?

Wybór odpowiedniego miejsca to duża odpowiedzialność ze względów estetycznych i zdrowotnych, dlatego też musi być dokładnie przemyślany. Opinie innych są na wagę złota, ale to nie jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Ostrożność powinna wzbudzić nachalna reklama i zbyt niskie ceny zabiegów. Zawsze należy dokładnie zorientować się w rynku, przeczytać stronę gabinetu, poszukać informacji o stosowanych preparatach i metodach. W Derma Instytut na pierwszym miejscu stawiamy właśnie jakość produktów, a co za tym idzie bezpieczeństwo naszych pacjentów. Wybieramy jedynie sprawdzone, certyfikowane materiały od najlepszych producentów i w tej kwestii nie uznajemy kompromisów. Najlepszy produkt to najlepszy efekt.

Co w sytuacji, jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja z zakresu medycyny estetycznej lub kosmetologii, ale chwilowo brak na nią funduszy? Czy jest jakieś rozwiązanie?

Coraz więcej gabinetów zapewnia usługę płacenia za zabiegi w ratach- w ten sposób działamy również w Derma Instytut. Wygodne raty to świetne rozwiązanie w przypadku droższych zabiegów jak i konieczności wykonania kilku serii, co oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami. Wspólnie z pacjentem określamy, na ile części podzielić wydatek, by jego spłata była wygodna i bezproblemowa. Takie możliwości są dowodem, że medycyna estetyczna i kosmetologia idą z duchem czasu oraz wychodzą naprzeciw wszystkim, bez względu na grubość portfela.

O marce:

Derma Instytut to popularne miejsce na mapie Wrocławia, którego założycielem jest Marcin Janusek, znany i ceniony wśród gwiazd specjalista od medycyny estetycznej. Już od 2015 roku pacjenci korzystają z jego usług. Filozofią stworzonej w 2020 roku Kliniki jest wysoka jakość produktów, gwarancja bezpieczeństwa zabiegów, komfort dla pacjenta w trakcie ich wykonywania oraz doskonałe i długotrwałe efekty. Do sukcesów Derma Instytut i całego zespołu należy zaliczyć m.in. nagrodę Orły Medycyny za 2020 rok. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują tylko najlepsze placówki medyczne. Nagroda przyznawana jest na podstawie ocen wystawionych przez pacjentów. Więcej na temat marki na: https://dermainst.pl/ oraz w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/derma_instytut/ https://www.facebook.com/dermainstytut