Portal treści PR

Artykuły poradniki

Ile czasu zajmuje gruntowne sprzątanie mieszkania Jakie czynności na Ciebie czekają

Ile czasu zajmuje gruntowne sprzątanie mieszkania? Jakie czynności na Ciebie czekają

Utrzymanie mieszkania w czystości i porządku to niekończąca się historia. Jednak gruntowne sprzątanie powinno odbywać się co najmniej raz w  tygodniu, aby pozbyć się brudu, alergenów i zarazków, które z czasem mogą gromadzić się w Twojej przestrzeni życiowej. Czas potrzebny na całkowite wyczyszczenie mieszkania zależy od metrażu czy liczby domowników, ale są pewne kroki, które zawsze należy podjąć, aby zapewnić, że wszystko jest naprawdę idealnie czyste. Aby je poznać, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Które sprzęty w domu wymagają regularnego mycia?

Często zapomina się wziąć pod uwagę ilość sprzętu w domu, który wymaga regularnego czyszczenia, a wiele z tych urządzeń nie powinno być pomijane w comiesięcznych porządkach. Sprzęt AGD, taki jak pralki czy odkurzacze wymagają głębszego czyszczenia co jakiś czas, podczas gdy inne przedmioty, takie jak zmywarki, piekarniki i lodówki potrzebują regularnej opieki.

Warto jednak wspomnieć o tym, że sprzęty, od których zależy czystość innych rzeczy, muszą być zawsze w dobrym stanie. Pralki w szczególności wymagają czyszczenia, aby mogły pracować wydajnie i higienicznie. Można to osiągnąć za pomocą płynu do czyszczenia pralek Ludwik. Jest to skuteczny sposób na głębokie czyszczenie pralki i walkę z osadzaniem się kamienia, co pomaga utrzymać ją w dobrym stanie na dłużej.

Również odkurzacze wymagają regularnej konserwacji i uwagi, jeśli zależy Ci na ich optymalnej wydajności. Nie zapominaj więc o wszystkich swoich sprzętach AGD i innych pomocnych urządzeniach – poświęcenie czasu na ich właściwe wyczyszczenie zaprocentuje!

Mycie okien po zimie – jak się za to zabrać?

Doprowadzenie okien do ładu po zimie może być istnym koszmarem. Smog, spaliny i inne zabrudzenia przez cały ten okres opadały na szyby wraz ze śniegiem, by pozostawić po sobie grubą warstwę brudu. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i środki czystości, by mycie okien w mrozie było w ogóle możliwe.

Warto w takiej sytuacji sięgać po płyn do mycia szyb Ludwik. Ten wszechstronny produkt sprawia, że odnowienie okien po długiej zimie staje się łatwe i skuteczne! Wszystko, co musisz zrobić, to rozpylić obfitą ilość Ludwika po obu stronach okna, a następnie wyszorować miękką szmatką lub szczotką. Po usunięciu całego brudu i zanieczyszczeń wystarczy spłukać środek czyszczący czystą wodą i przetrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. Jeśli szukasz niezawodnego sposobu na odświeżenie szyb po zimie, za każdym razem wybieraj płyn do mycia szyb Ludwik.

Artykuł sponsorowany