Portal treści PR

Artykuły poradniki

SZPIEDZY WIEDZY

Bezpłatne eksperymenty – Szpiedzy Wiedzy!

Nagle, pojawia się hasło – koronawirus. Pojawia się strach, lęk i obawy przed nastającym czasem. Pytania o jutro, o zdrowie i życie. Na co dzień trudno nam mówić o smutku. Problemy dnia codziennego ze skutecznością chowamy do szafy wraz z niewyrażonym żalem czy złością.

Jak będąc przerażonym lub po prostu silnie zmartwionym nie wywołać takich samych emocji u swoich dzieci?

Wiele osób paraliżuje strach. Są na bieżąco ze zmieniającymi się nieustannie statystykami na temat chorych lub zmarłych. Przesyłają sobie wzajemnie kolejne doniesienia o kolejnych przypadkach i zdarzeniach. Są też tacy, którzy działają pomimo strachu. Doszkalają się, szukają innej pracy na czas zanim będą mogli wrócić na swoje stanowisko. Tworzą nowe produkty, usługi. Wśród takich osób jestem właśnie ja.

Na co dzień realizuję na terenie całego kraju warsztaty dla dzieci dotyczące umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W szkołach, które są teraz zamknięte. Właśnie dlatego stworzyłam bezpłatny projekt Szpiedzy Wiedzy. Dedykowany dla dzieci, całych klas w szkole i rodzin. Są to wyzwania – eksperymenty.Wnioski z doświadczenia płynące uważam, za przydatne bez względu na wiek i szczególnie potrzebne teraz, w czasie pandemii/epidemii.

Celem jest zobrazowanie jak wielką moc mają słowa. 

Te, które mówimy do siebie czy do innych. Przeznaczony czas na zadanie to 2 tyg, chociaż zwykle pierwsze obserwacje widać już 8/9 dnia. „Słowa mają moc” może brzmieć banalnie, ale kiedy tylko wykonacie zadanie przekonacie się co miałam na myśli.

Podczas naszych warsztatów przekazujemy wiedzę poprzez zabawę i akcję.

Pierwsze wyzwanie już się rozpoczęło, ale będzie naprawdę wspaniale jeśli mimo to dołączycie. Szpiedzy Wiedzy to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o wybór aktywności wspomagającej budowę relacji.

Link do materiałów i kolejnych zadań znajdziecie tutaj: https://savoir7.pl/szpiedzy-wiedzy/

szpiedzy wiedzy

Magdalena Michalak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ