Portal treści PR

Artykuły poradniki

pędzle do makijażu

Jak skutecznie wyczyścić pędzle do makijażu

Czyszczenie pędzli do makijażu to konieczność. Jednak często jest ona zaniechana przez użytkowniczki. Jest to ogromny błąd, gdyż nierobienie tego może prowadzić do podrażnień skórnych i problemów z cerą. Jak skutecznie czyścić pędzle i dlaczego warto to robić regularnie?

Na włosiu pędzla gromadzi się mnóstwo kurzu i bakterii. Dodatkowo nieczyszczone pędzle są bardziej podatne na zniszczenia, co w konsekwencji prowadzi do częstej wymiany tego typu akcesoriów. Regularne czyszczenie wpłynie więc nie tylko na kondycję Twojej skóry, ale również pozwoli zaoszczędzić trochę gotówki.

Czym czyścić pędzle do makijażu?

Wybór jest dość spory. Najczęściej padają zdania, że delikatne włosie pędzli najlepiej myć delikatnym szamponem dla dzieci. Są one z reguły pozbawione agresywnych składników. Warto zwiększyć skuteczność zabiegu, poprzez dodanie do szamponu trochę olejku do demakijażu. Dzięki temu skuteczniej rozpuścisz tłuste substancje na zaschniętym włosiu.

Równie dużo pozytywnych opinii, odnośnie czyszczenia pędzli, jest na temat delikatnego naturalnego mydła w kostce. Nie tylko dobrze usuwa zabrudzenia, lecz dodatkowo wykazuje działanie przeciwbakteryjnie. Im delikatniejszy skład, tym lepiej dla włosia, szczególnie tego naturalnego.

Jeszcze inny sposób to specjalny płyn przeznaczony do mycia pędzli. Gotowe preparaty, potrafią przyspieszyć całą procedurę mycia. Tu powodzeniem cieszą się specjalne płyny antyseptyczne, są one najczęściej w sprayu. Wystarczy, że spryskasz nimi włosie, bez potrzeby mycia na mokro. Taki specyfik zabija wszelkie drobnoustroje oraz zapobiega podrażnieniom skóry. To także świetne rozwiązanie, jeśli Twój pędzel jest dość uniwersalny i wykorzystujesz go do nakładania kilku produktów. Wtedy po każdym użyciu przetrzyj włosie płatkiem spryskanym płynem dezynfekującym.

pędzle do makijażu

Kosmetyki do czyszczenia pędzli mogą występować również w żelu, lub mieć postać pasty. Profesjonalne naturalne mydła nie zawierają substancji, które mogą wysuszać włókna. Zamiast tego w swoim składzie mają witaminy i oleje. Dobrym przykładem jest olej kokosowy, który pomaga zregenerować włosie i sprawia, że cały czas wygląda i zachowuje się jak nowe.

Jak często czyścić pędzle do makijażu?

Wszystko zależy od ich przeznaczenia. Wszystkie pędzle do produktów płynnych np. podkładu, kremu BB, pomadki należy czyścić każdorazowo po ich użyciu. W przypadku pędzli do kosmetyków sypkich np. pudru, bronzera, rozświetlacza czy różu w kamieniu można je myć kilka razy w miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ