Jak szybko wymodelować brodę i żuchwę?
Modelowanie brody i żuchwy wykonywane jest u osób, którym zależy na poprawie rysów twarzy, zaostrzeniu jej konturów, czy wyrównaniu ewentualnej asymetrii. Każdy taki zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Do jego wykonania stosuje się specjalny wypełniacz, który umożliwia uzyskanie naturalnych efektów i oczekiwanych proporcji twarzy. Dzięki wolumetrii mężczyźni mogą uwydatnić np. brodę i żuchwę, aby osiągnąć dojrzalsze, bardziej męskie, a mniej chłopięce rysy twarzy. Inni natomiast mogą skorzystać z tej procedury, by złagodzić owal i odmłodzić swój wizerunek. Co warto wiedzieć o wolumetrii? Jak wykonuje się ten zabieg? Po jakim czasie widać efekty wymodelowania brody i żuchwy?
Na czym polega wolumetria brody i żuchwy?
Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest wolumetria, umożliwia poprawę i zmianę konturów twarzy bez konieczności stosowania skalpela. W tym celu stosuje się preparaty, które mają pełnić rolę wypełniacza. Poddawanie się tej procedurze w zakresie brody i żuchwy wiąże się przeważnie z chęcią mocniejszego zarysowania lub złagodzenia rysów twarzy, co w dużej mierze zależy od płci, jak i budowy anatomicznej czaszki. Niektóre osoby decydują się na ten zabieg, aby zniwelować asymetrię, która mogła być spowodowana kontuzjami i urazami mechanicznymi.
W tym zabiegu chodzi również o przeciwdziałanie i spowalnianie procesów związanych ze starzeniem, które mogą powodować powstawanie drugiego podbródka, wiotkość skóry, osłabienie mięśni, a w rezultacie niekorzystne zmiany estetyczne na twarzy. Z zabiegu korzystają kobiety i mężczyźni w różnym wieku.
Jak przebiega zabieg wolumetrii żuchwy i brody?
Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem. Rozmowa umożliwia przeprowadzenie wywiadu medycznego i ustaleniu, czy pacjent może skorzystać z zabiegu wolumetrycznego. Następnie ocenia się stopień zaawansowania zmian, jak i zakres zabiegowy. Szacuje się rodzaj ubytków, które wymagają uzupełnienia, aby osiągnąć zamierzone rezultaty. Ustala się ponadto, jaki rodzaj wypełniacza zostanie zastosowany w całej procedurze. Są to zarówno substancje nawilżające, ujędrniające i stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, jak również wykorzystanie autologicznego, biologicznego materiału, którym jest tkanka tłuszczowa pacjenta. Jeśli jest to wspomniany tłuszcz, zostaje on wcześniej poddany spreparowaniu.
W zabiegu wolumetrycznym żuchwy i brody dokonuje się iniekcji wybranego wypełniacza z pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Żuchwa i broda — jakie efekty może przynieść ich wymodelowanie?
W przypadku brody najczęściej chodzi o uzyskanie jej odpowiedniego kształtu. W zależności od proporcji twarzy, pacjentowi może zależeć na uzyskaniu bardziej kwadratowej, owalnej, czy zaokrąglonej brody, co wpływa na jego wygląd, a zarazem buduje jego pewność siebie.
Jeśli natomiast chodzi o żuchwę, może ona być przykładowo bardziej wysunięta do przodu lub wręcz przeciwnie — cofnięta. Celem zabiegu jest zatem wykorzystanie wypełniacza w taki sposób, aby uzyskać harmonijne proporcje, a finalny efekt współgrał brodą, kształtem i wielkością nosa, jak i owalem twarzy.
Najczęściej dąży się do uzyskania balansu i symetrii, a także odmłodzenia wyglądu, co może być spowodowane ubytkami tkanki tłuszczowej spowodowanymi postępującym wiekiem.
Rezultaty modelowania żuchwy i brody — jak długo trzeba na nie czekać?
Zaletą omawianego zabiegu jest to, iż po zastosowaniu wypełniacza efekt widoczny jest praktycznie od razu po jego iniekcji. Należy mieć na uwadze, że po przeprowadzeniu całej procedury będzie występować obrzęk, a wypełniacz potrzebuje czasu na jego ustabilizowanie się. Ważne, aby tymczasowo nie uczęszczać na solarium i basen, a także nie dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Ostateczny efekt można ocenić po kilkunastu dniach od wykonania wolumetrii.
Jeśli z jakichś względów uważasz, że kształt Twojej brody i żuchwy Ci przeszkadza, możesz umówić się na wizytę w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie koło Warszawy, i porozmawiać z lekarzem.
Artykuł sponsorowany