Portal treści PR

Artykuły poradniki

KURSORY ROKU – Ruszył konkurs dla ekspertek!

Kobieta ekspertka to kobieta posiadająca wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie lub branży. Jest to osoba, która zdobyła wiedzę poprzez naukę, praktykę, badania i doświadczenia zawodowe. Kobiety ekspertki są obecne w różnych dziedzinach, takich jak nauka, biznes, medycyna, sztuka, edukacja, polityka i wiele innych. Są one niezbędne dla rozwoju i postępu w danej dziedzinie, ponieważ swoją wiedzą i umiejętnościami przyczyniają się do rozwoju i innowacji. Niestety, często są one pomijane lub niedoceniane ze względu na płeć, ale ich obecność i wkład w daną dziedzinę są nieocenione.

Raport „Jesteś ekspertką. Uwierz w to!”

Wszystko zaczęło się od raportu, za pomocą którego zbadano poczucie eksperckości Polek. Wynikało z niego m.in. to, że  – prawie dwie trzecie badanych kobiet (63%) martwi się, że zostaną ocenione jako niekompetentne. Wśród kobiet, 62% przyznaje, że dążenie do perfekcji blokuje je przed zarabianiem pieniędzy. Strach przed porażką dotyka, niemal 60% kobiet boi się niepowodzeń, co powstrzymuje je przed podjęciem próby. Wyniki raportu zaowocowały powstanie konkursu KURSORY ROKU oraz Gali Interaktywnych.

O konkursie

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorczych kobiet, które dopiero zaczęły przygodę z biznesem lub prowadzą go przez kilka czy kilkanaście lat. Konkurs jest uhonorowaniem, ciężkiej pracy, pomysłu i zaangażowania w rozwój swojej marki. Poprzez Kursory Roku chcemy nagrodzić wyjątkowe kobiety, które mają pomysł na siebie, tworzą wyjątkowe marki. Nie zwracamy uwagę na ilość obserwujących czy lajki w social mediach. Liczy się dla nas wartość!

 Zgłoś się: http://olag.pl/kursory

Udział jest bezpłatny.

Kategorie

W konkursie Kursory roku jest 6 kategorii. Udział w akcji jest bezpłatny. Do wygrania jest tytuł, oraz specjalnie zaprojektowana statuetka. Ponadto organizatorzy przewidują wiele innych atrakcyjnych nagród.

Konkurs realizowany jest w 5 kategoriach, w których nominowane są 3 osoby. Każda osoba może zgłosić się tylko do jednej kategorii. W przypadku, gdy dana osoba prześle zgłoszenie do kilku kategorii, zostanie uznane tylko pierwsze z tych zgłoszeń.

Dla każdej z kategorii spośród 3 nominowanych, zostanie wyłoniony 1 laureat. Kandydatami w poszczególnych kategoriach mogą być:

o   W kategorii ,,Debiut roku 2023” – Osoba, która założyła działalność w 2023 roku.

o   W kategorii ,,Girlboss roku 2023” – Kobieta, która prowadzi działalność od więcej niż 1 roku.

o   W kategorii ,,Książka roku 2023” – Książka lub e-book, które zostały wydane przez osobę zgłaszającą lub zaktualizowane w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Książka może być wydana w ramach selfpublishingu lub we współpracy z wydawnictwem.

o   W kategorii ,,Kurs roku 2023” – Kurs online lub szkolenie, które było organizowane w 2023 roku.

o   W kategorii ,,WWW roku 2023” – Strona internetowa lub sklep online stworzony samodzielnie przez osobę zgłaszającą lub wykonana przez zewnętrznego wykonawcę na jej zlecenie.

o   W kategorii „Nagroda społeczności” – Każda osoba, która zgłosiła się w którejś z powyższych kategorii.

Harmonogram

Zgłoszenia do konkursu: do 31 października 2023

Głosowanie online 7-14 listopada 2023

Następnie obrady jury.

Wręczenie nagród i statuetek: 11 Grudnia, w Warszawie podczas Gali Interaktywnych.

Organizatorka

Ola Gościniak Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online w Interaktywnej Paczce, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej Bądź Online oraz kursów online w Interaktywnej Akademii WordPressa, organizatorka Interaktywnej Konferencji GIRLBOSS, inicjatorka raportu „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” i autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman.