Portal treści PR

Artykuły poradniki

Jakie lampy sufitowe będą modne w 2022 roku

Jakie lampy sufitowe będą modne w 2022 roku?

Twoim postanowieniem noworocznym jest remont mieszkania? Zastanawiasz się, jakie lampy sufitowe wybrać, żeby skutecznie rozświetlić całą przestrzeń, a przy okazji nadać jej supermodnego i spójnego charakteru? Specjalnie dla Ciebie prześledziliśmy najnowsze trendy w oświetleniu górnym. Zakup oświetlenia sufitowego to wielka przyjemność i jeszcze większe wyzwanie. Do wyboru pozostają modele zaprojektowane we wszystkich stylach, wykonane z różnych materiałów, dostępne w rozmaitych kształtach i rozmiarach. Jakie lampy sufitowe skradną serca projektantów i ich klientów w 2022 roku?

Naturalne materiały

We wnętrzach 2022 niezmiennie króluje natura. Coraz częściej urządzane są one w stylu eko, skandynawskim, boho, rustykalnym lub orientalnym. Z naturalnych surowców wykonuje się całe powierzchnie, meble i tekstylia oraz pojedyncze elementy dekoracyjne. W segmencie lamp sufitowych Twoją uwagę przyciągnąć powinny modele wykonane z drewna, bambusa oraz/lub pergaminu. Prezentują się one lekko i wdzięcznie oraz zapewniają subtelne, nastrojowe, ciepłe światło. Znakomicie nadają się do ocieplenia zbyt chłodnego, minimalistycznego wystroju oraz do budowania przytulnej atmosfery. Sprawdzają się zarówno w roli oświetlenia głównego, jak i dodatkowego. Możesz je wykorzystać w każdym pomieszczeniu w domu.

Mniej znaczy więcej

Nie tyle nowym trendem, co powoli standardem, staje się tworzenie rozwiązań przyjaznych i dla natury, i dla człowieka, a przy tym długowiecznych i pięknych w swojej prostocie. Dlatego szukając pomysłu na lampy sufitowe do nowoczesnych wnętrz, możesz bez obaw sięgnąć po minimalistyczne, geometryczne oprawy SMD LED, które na ogół wykonywane są z metalu oraz z elementu z tworzywa osłaniającego źródła światła. Zapewniają one maksimum blasku, jednocześnie zajmując minimum miejsca. Takie lampy sufitowe bez problemu wkomponujesz w posiadaną aranżację. Są neutralne stylowo, chociaż najlepiej czują się w przestrzeniach modern, minimal i loft. Metraż nie ma znaczenia, bo na rynku dostępne są modele o naprawdę imponujących rozmiarach, które skutecznie wyganiają mrok z wszystkich zakamarków.

Nowoczesny kompromis

Projektanci oświetlenia sufitowego wznoszą się na wyżyny kreatywności, aby zaproponować klientom rozwiązania minimalistyczne, kompaktowe, a jednocześnie efektowne, oryginalne i przyciągające uwagę – stanowiące swoisty kompromis między dekoracyjnymi żyrandolami a skrajnie prostymi, dość nijakimi plafonami. W 2022 roku warto przyjrzeć się eleganckim lampom sufitowym, które przypominają modele wiszące, ale pozbawione są długiego kabla. Klosz wychodzi tutaj bezpośrednio z podsufitki. Do wyboru pozostają także bardziej zdobne wersje tradycyjnych plafonów. W przypadku dysponowania większym pomieszczeniem, można zamontować kilka takich samych modeli w jednym rzędzie. W ten sposób skutecznie rozświetlisz całą przestrzeń i dodasz jej uroku.

Czym kierować się, wybierając lampy sufitowe?

Pamiętaj, że modny design to nie wszystko. Wybierana lampa sufitowa powinna być spójna z wystrojem wnętrza, adekwatna do rozmiaru pomieszczenia oraz dostosowana do funkcji, które ma w nim pełnić.

Artykuł sponsorowany