Portal treści PR

Artykuły poradniki

Najwygodniejsze baleriny pod słońcem

Najwygodniejsze baleriny pod słońcem

Baleriny mają taneczny rodowód, są synonimem lekkości i zmysłowości. Kochamy je, bo są wygodne i nadają każdej stylizacji dziewczęcego uroku. Marka Caprice dopisuje do ich historii swój rozdział – tworzy wyjątkowo komfortowe baleriny z technologią Sacchetto.

Jak to bywa w historii mody, inspiracji do powstania najwygodniejszych damskich butów dostarczyło życie i sztuka. Uwielbiane dziś baleriny pochodzą w prostej linii ze scenicznego obuwia zaprojektowanego dla tancerek już w XVIII wieku. Zanim powstały specjalistyczne baletowe pointy – pokryte satyną buty z twardym czubkiem – to właśnie baletki były najpopularniejszym modelem obuwia do tańca. Z początkiem XX wieku baletki trafiły w ręce właściciela sklepu obuwniczego w Nowym Jorku, który zainspirowany ich kształtem, stworzył podobne buty do chodzenia na co dzień. Od tego momentu popularność balerin przybiera na sile i w wielu innych miejscach na świecie powstają buty stylizowane na taneczne. Kobiety pokochały je za wygodę i dziewczęcy urok.

Gwiazdy w balerinach

Lata świetności balerin przypadają na lata 40. i 50. XX wieku. Zainteresowali się nimi zarówno najwięksi kreatorzy mody, jak Chanel, Lanvin, Yves Saint Laurent czy Salvatore Ferragamo, jak i gwiazdy kina. Do najsłynniejszych popularyzatorek balerin należą Brigitte Bardot i Audrey Hepburn. Gwiazdy nosiły je nie tylko w filmie. Szybko stały się ich ulubionym modelem obuwia codziennego. Dziś trudno nam sobie wyobrazić te ikony stylu bez balerinek na stopach.  

Baleriny na każdą okazję

Moda na baleriny nie przemija. To ten typ obuwia, którego co najmniej jedną parę w szafie powinna mieć każda stylowa kobieta. I choć przez dekady pojawiają się kolejne wariacje na ich temat, to klasyczny model – o zaokrąglonym nosku, z delikatną lamówką i zdobiącą je kokardką – ma się świetnie i wciąż jest podstawą wiosenno-letnich stylizacji.

Czy do historii balerin marka Caprice może dopisać swój rozdział? Jak najbardziej! Bo oprócz bogactwa modeli, ozdób i kolorów, w balerinach liczy się jedno – komfort noszenia. To w końcu buty, w których mamy stąpać po ziemi niczym po chmurce – lekko, zwinnie i pewnie. Dlatego Caprice, słynąca z produkcji komfortowego obuwia dla kobiet, ma w swojej kolekcji model balerin z technologią Sacchetto. To włoska technologia, polegająca na specjalnym zszyciu cholewki – podszewka w butach tworzy worek (stąd nazwa z języka włoskiego„sacchetto”), w którym chowane są szwy. Dzięki temu nie uwierają stopy, a buty są wyjątkowo lekkie, elastyczne i dopasowane. Cholewka, podszewka i wyściółka wykonane są w nich z delikatnych, ale bardzo wytrzymałych, naturalnych skór. Jak w każdych butach Caprice, także w balerinach  poczujesz się lekko i wyjątkowo komfortowo. W wiosenno-letniej kolekcji Caprice znajdziesz klasyczne modele w czerni, bieli i beżu – z kontrastową lamówką, połyskującym noskiem lub delikatną kokardką. Nie brakuje też idealnie wpisujących się w trendy balerin ozdobionych zwierzęcym wzorem, metalicznym połyskiem, czy w kolorze ognistej czerwieni.

www.caprice.pl