Portal treści PR

Artykuły poradniki

Wszystko, co musisz wiedzieć o zawleczkach rolniczych

Wszystko, co musisz wiedzieć o zawleczkach rolniczych

Drobne elementy, takie jak zawleczki, okazały się nieocenione w produkcji maszyn i budownictwie. Zapewniają połączenie łączonych elementów, zabezpieczają stabilność konstrukcji oraz zapobiegają obracaniu się nakrętki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawleczek, a szczególną kategorią tych produktów są zawleczki rolnicze.

Zawleczki rolnicze – co to takiego?

Zawleczki rolnicze to niewielkie metalowe przedmioty wykonane z drutu o półkolistym przekroju i elastycznej budowie. W standardowej formie tworzy się je na zakręcie uszka, które nadają szpilce kształt podobny do spinki do włosów. Ten mały element pełni bardzo ważną funkcję w produkcji maszyn i konstrukcji budowlanych. Ma za zadanie zapobiegać przesuwaniu się elementów osadzonych na wałach, osiach, sworzniach i innych elementach wyposażenia. 

Ważnym warunkiem zastosowania jest to, aby chroniony element nie przenosił siły osiowej, a jeśli już to aby była ona możliwie niewielka. Wykonany z drutu stalowego o właściwościach elastycznych, jest łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu, jednocześnie spełniając swoją funkcję w odpowiedni sposób. Dzięki jego zastosowaniu zabezpieczysz części maszyn przed przesuwaniem i ześlizgiwaniem się.

Zawleczki rolnicze – zastosowanie

Zawleczki rolnicze służą przede wszystkim do zabezpieczania ruchomych i odłączanych elementów maszyn, np. jako zawleczki zabezpieczające do ciągnika. Prosta część zawleczki jest umieszczona w otworze, a wyprofilowana strona zapewnia jej stabilne położenie, a także ułatwia szybkie wyjęcie zawleczki w razie potrzeby. Tym samym możliwe jest ograniczenie zakresu ruchu elementów tak, aby nie wymknęły się one spod kontroli i nie stwarzały zagrożenia. 

Zawleczki wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach życia i przemysłu. Przykładowo, ze specjalnych typów zawleczek korzystają osoby uprawiające wspinaczkę wysokogórską. Zawleczki mają za zadanie zabezpieczyć styki ramy pionowej przed przypadkowym rozłączeniem. Może się to zdarzyć na przykład przy silnym wietrze lub przy użyciu dźwigu do przesuwania elementów rusztowania. Zawleczki umożliwiają łączenie elementów sprzętu wspinaczkowego, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i unikając wypadków. 

Te małe elementy są stosunkowo łatwe do zdobycia, a cena nie jest wygórowana. Ponieważ za bezpieczeństwo odpowiadają zawleczki, warto skorzystać ze sprawdzonego sklepu specjalistycznego, który dostarcza klientom produkt wysokiej jakości. W przypadku zawleczek rolniczych, takich jak zawleczki zabezpieczające do ciągnika, zachęcamy do skorzystania z oferty internetowego sklepu rolniczego.

Charakterystyka zawleczek rolniczych

Zawleczki zabezpieczające do ciągnika są wykonane ze stali. Jest to tak zwana stal sprężynowa. Charakteryzuje się dużą elastycznością i wytrzymałością. Jest przystosowana do produkcji sprężyn, sprężyn i drążków skrętnych. W swoim składzie ma bardzo wysoką zawartość węgla, więc jest rodzajem stali węglowej. Zawartość węgla wynosi od 0,6% do 0,85%. Zawiera również duże ilości krzemu, niepożądanego pierwiastka postrzeganego jako zanieczyszczenie w innych rodzajach stali. W stali sprężynowej krzem zmniejsza plastyczność.

Artykuł sponsorowany