Portal treści PR

Artykuły poradniki

Butelki filtrujące

Butelki filtrujące – na spacer, do szkoły, na wakacje!

Oszczędność pieniędzy, ekologia, wygoda – to trzy największe zalety butelek filtrujących. Korzyści jakie dają butelki z filtrem jest jednak znacznie więcej.

Filtrowanie wody na dobre wpisało się w naszą codzienność. W wielu gospodarstwach domowych znajdziemy dzbanki filtrujące. Wiele osób decyduje się też na montaż filtrów przepływowych, dzięki którym wodę filtrowaną można mieć prosto z kranu. Dobrym rozwiązaniem – gdy nie zawsze chcemy korzystać z wody filtrowanej – są baterie trójdrożne. W tym przypadku w zależności od ustawienia kurka mamy dostęp do wodociągowej wody ciepłej i zimnej lub wody filtrowanej. Co jednak zrobić, gdy chcemy mieć dostęp do wody filtrowanej poza domem? Świetnym rozwiązaniem są butelki filtrujące.

Butelki z filtrem – smaczna woda zawsze w zasięgu ręki!

W pracy, na uczelni, na spacerze czy siłowni. Podczas pikniku, wycieczki rowerowej czy zwiedzania – butelkę z filtrem możesz mieć zawsze przy sobie. To spora oszczędność, ponieważ dzięki butelce wielokrotnego użytku nie musimy kupować wody butelkowanej, która kosztuje zazwyczaj ok. 2-3 złotych. Jeszcze droższa bywa w miejscach turystycznych. Niewątpliwą zaletą butelki filtrującej jest również to, że możemy ją dobrać według naszego gustu, a także potrzeb. W sprzedaży dostępne są butelki z filtrem m.in. w kolorze jagodowym, waniliowym, pistacjowym i modnym flamingowym. Do tego możemy wybrać ich pojemność. O ile w przypadku dzieci świetnie sprawdzi się najmniejsza – 0,3-litrowa, o tyle do pracy czy na wycieczkę idealna będzie 0,5 lub 0,7-litrowa.

Oszczędności i podkreślanie własnego stylu to nie wszystko. Butelki z filtrem są także ekologiczne. Dzięki nim nie kupujemy butelek jednorazowego użytku wykonanych ze szkodliwego dla środowiska naturalnego – w tym także człowieka – plastiku.

Butelki z filtrem są też bezpieczne dla zdrowia. Potwierdzają to systematyczne badania i uzyskane certyfikaty. Więcej informacji o butelkach filtrujących znajdziesz na stronie https://dafi.pl/butelki-filtrujace.

Jak działa butelka filtrująca?

Butelki z filtrem wyposażone są w wymienny filtr z węgla aktywnego, pozyskiwany z łupin orzecha kokosowego, który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej jednocześnie pozostawiając w niej niezmienioną ilość minerałów takich jak magnez i wapń. Filtr działa w momencie gdy pijemy wodę. Przy korzystaniu w butelek filtrujących trzeba pamiętać o regularnej, comiesięcznej wymianie filtra. Dzięki temu zachowamy wszystkie walory zdrowotne i będziemy mogli w pełni cieszyć się smaczną, klarowną wodą filtrowaną!