Portal treści PR

Artykuły poradniki

lampy industrialne

Wnętrza industrialne – jak je oświetlić?

Aranżacja industrialnego wnętrza to przede wszystkim surowe materiały takie jak cegły, czy beton, wysokie okna i metalowe elementy wystroju. Kluczowe znaczenie ma również odpowiednio dobrane oświetlenie, które pozwala stworzyć charakterystyczny i stylowy klimat. Jakie lampy wybrać do tego rodzaju wnętrz?

Oświetlenie w stylu industrialnym – czyli jakie?

Styl industrialny to minimalizm i proste formy. Aranżacje takie stanowią swoiste odwzorowanie wyglądu dawnych fabryk i pomieszczeń przemysłowych. Królują tu więc surowe materiały. Również oświetlenie jest bardzo charakterystyczne, a zastosowane w tego typu wnętrzach rozwiązania nawiązują stylu przemysłowego. Znajdziemy tutaj lampy z dużymi metalowymi kloszami, żarówki bez opraw, czy też szyny oświetleniowe. Wszystko w prostej formie bez zbędnych ozdobników. W otwartych wnętrzach industrialnych konieczne będzie również oświetlenie punktowe. Zachowane w surowym stylu kinkiety i stojące lampy powinny dawać ciepłe światło, co pozwoli odrobinę ocieplić i tak dość surowe wnętrze.

Podział wnętrza na strefy przy pomocy oświetlenia

Wnętrza w stylu industrialnym są przestronne i otwarte. O ile ich zagospodarowanie wydaje się dość proste, o tyle podziała na strefy możemy osiągnąć głównie przy użyciu oświetlenia. Świetnie do tego celu sprawdzą się wiszące lampy z kloszami. Jeżeli postawimy na modele z regulacją długości, będziemy mogli dodatkowo uzyskać efekt obniżenia bardzo wysokich pomieszczeń. W tej funkcji dobrze sprawdzą się również żarówki ozdobne bez oprawy, gdzie dodatkowym elementem ozdobnym mogą być poprowadzone przy suficie i ścianach przewody. Dzięki tego typu rozwiązaniom zyskamy nie tylko wyraźny podział pomieszczenia na poszczególne strefy, ale także zyskamy dodatkowy element ozdobny.

Podczas wyboru właściwego oświetlenia do wnętrza industrialnego, powinniśmy stawiać na proste formy wykonane z metalu, czy drewna. Pozostając w klimacie starych fabryk, możemy również oświetlić wnętrza również najprostszymi żarówkami bez opraw.

Artykuł sponsorowany