Portal treści PR

Artykuły poradniki

Kosmetyk z mocznikiem

Kosmetyk z mocznikiem – jak działają i dlaczego warto je stosować w pielęgnacji stóp

Mocznik to jedna z najbardziej wszechstronnie działających substancji wykorzystywanych w kosmetyce, a jego stosowanie przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji skóry. Sprawdź, dlaczego formuły z mocznikiem stanowią MUST HAVE codziennej pielęgnacji stóp?

Mocznik to naturalna substancja chemiczna powstająca w trakcie procesów metabolicznych w organizmie. Pomimo iż jest to produkt uboczny przemiany białek, jego prawidłowy poziom w organizmie ma zbawienny wpływ na skórę, pomagając w walce z wieloma jej problemami.

Kosmetyk z mocznikiem

W przeciwieństwie do typowych substancji higroskopijnych, które wiążą cząsteczki wody, mocznik zatrzymuje ją w skórze poprzez ograniczanie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) oraz wpływ na strukturę białek, dzięki czemu finalnie naskórek staje się bardziej „szczelny”. Właściwości nawilżające nie są jednak jedynymi zaletami mocznika wykorzystywanymi w pielęgnacji skóry.

Co sprawia, że tak dobrze sprawdza się on w pielęgnacji suchej, nadmiernie przesuszonej, skłonnej do rogowacenia skóry stóp?

W stężeniu powyżej 10% mocznik doprowadza do rozerwania mostków dwusiarczkowych i wiązań wodorowych w keratynie. Do wolnych wiązań przyłączają się cząsteczki wody co wpływa na zmiękczenie naskórka, a także na zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej skóry, dzięki czemu pozostałe substancje aktywne łatwiej przenikają w głąb skóry. To jednak nie wszystko! Rozluźnienie połączeń keratynowych w warstwie rogowej, sprawia, że skóra zaczyna się złuszczać.

W przypadku nadmiernie zrogowaciałych i pękających pięt docenimy mocznik również za jego właściwości antyseptyczne oraz łagodzące stany zapalne w skórze i stymulujące regenerację naskórka.

Zawarta w kremie mieszanka dobroczynnych składników: mocznika, pantenolu, kwasy mlekowego, allantoiny i masła z nasion kakaowca przynosi ratunek pękającej, zrogowaciałej i łuszczącej się skórze, regenerując ją, eliminując szorstkość, poprawiając jej poziom nawilżenia i nawodnienia, czyniąc ją miękką i gładką w dotyku. Preparat, dzięki wysokiej zawartości mocznika (w stężeniu 30%) idealnie złuszcza silnie zrogowaciały naskórek i bardzo dobrze się sprawdza w redukcji odcisków i modzeli.

Krem regenerująco-złuszczający ma bezpieczny skład

Kosmetyk z mocznikiem może być stosowany nawet u osób z bardzo wrażliwą i skłonną do alergii skórą, a także dzieci od 3 r.ż. Krem jest dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Przy doborze preparatów do pielęgnacji stóp trzeba uwzględnić indywidualne potrzeby wynikające ze stanu skóry. Formuły z wyższym stężeniem mocznika doskonale sprawdzą się do suchej, bardzo suchej i przesuszonej skóry, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia, modzelami i pękającymi piętami.

Materiały prasowe