Portal treści PR

Artykuły poradniki

Foto: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fotografia Adrian Stykowski

Po rocznej przerwie KS INDRA Kaźmierz wraca na fotel Mistrza Polski

Sezon 2022 w siatkówce na siedząco powoli dobiega końca. Trzy turnieje Mistrzostw Polski rozegrane odpowiednio we wrześniu we Wrocławiu, w październiku w Policach oraz finałowy turniej w listopadzie w Łodzi zakończyły się dla Zawodniczek i Zawodników z Kaźmierza bardzo pozytywnie. Złote medale oraz Puchar Mistrzostw Polski 2022 trafiły do Wielkopolski.

W trakcie wszystkich turniejów zespół z Kaźmierza rozegrał 14 meczy, w których zdobył 38 punktów. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że Zawodnicy w składzie Marcin Musielak (kapitan KS INDRA), Maciej Latawiec (grający Trener), Piotr Truszkowski, Michał Wypych, Marta Gargas, Artur Cegłowski, Michał Wiśniewski, Paweł Wiśniewski, Arkadiusz Zoga, Błażej Szubstarski przez wszystkie Turnieje Mistrzostw Polski oddali rywalom tylko 4 sety. Tylko w 4 spotkaniach rywale z Wrocławia oraz Katowic mogli uszczyknąć Zawodnikom KS Indra po 1 punkcie w meczu. Mecze z tie – breakami były zdecydowanie najtrudniejszymi spotkaniami w całym sezonie. Nie tylko jeśli chodzi o siłę, wytrzymałość czy umiejętności, ale przede wszystkim zważywszy na emocje jaki im towarzyszyły. Głowy Zawodników musiały pozostać czyste i doprowadzić do zwycięstwa. Na szczęście tak właśnie się stało.

Foto: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fotografia Adrian Stykowski
Foto: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fotografia Adrian Stykowski

– Teraz, gdy już emocje powoli opadają, z perspektywy czasu jako Zawodnicy wiemy, że wola walki, motywacja oraz umiejętności to podstawa do wygranych meczów. Wyciągamy wnioski z przegranych setów, uczymy się na własnych błędach i obiecujemy, że w przyszłym sezonie zrobimy ponownie wszystko co w naszej mocy by pozostać na fotelu Mistrza Polski a do nazwy Klubu dokleić kolejną, trzecią już gwiazdkę. – zgodnie twierdzą Zawodnicy KS INDRA.

Nie mogło też zabraknąć wyróżnień indywidualnych dla naszych Zawodników. MVP wszystkich Turniejów Mistrzostw Polski 2022 został nie kto inny, jak Piotr Truszkowski z KS INDRA Kaźmierz.

Złote medale Mistrzostw Polski 2022 to wspólny sukces. Sukces nie tylko Zawodników KS INDRA, ale przede wszystkim tych, którzy każdego dnia wspierają nas i motywują do dalszej pracy, treningów oraz ciągłego polepszania swoich umiejętności. To dzięki wsparciu naszych najbliższych, członków rodzin, żon, partnerek, przyjaciół, dzieci możemy realizować naszą wspólną pasję i wygrywać. Nie można jednak zapomnieć o wiernych Kibicach, którzy swoim dopingiem wspierają nas w każdym meczu. Dziękujemy za wsparcie, trzymane kciuki oraz „kopnięcie w tyłek”, gdy czasami nam się nie chce iść na kolejny trening.

Dziękujemy wszystkim Zawodniczkom oraz Zawodnikom KS INDRA, szczególnie tym, którzy wspierają nas na treningach a nie uczestniczą w turniejach Mistrzostw Polski. Dziękujemy naszej wspaniałej Młodzieży z Kaźmierza i okolic, która pomaga nam w przygotowaniach do wyjazdów przez cały sezon. No i w końcu dziękujemy naszym Sponsorom, bez których żaden wyjazd nie byłby możliwy.

Foto: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fotografia Adrian Stykowski