Portal treści PR

Artykuły poradniki

Zabieg wyszczuplający,

Zabieg wyszczuplający, który doprowadzi Twoją sylwetkę do perfekcji

Marzysz o perfekcyjnej figurze i chcesz osiągnąć ją w najbardziej naturalny sposób? Zacznij od zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. Dodatkowo możesz skorzystać z zabiegu wyszczuplającego, działającego na zasadzie stymulacji elektromagnetycznej – wzmocni efekty diety i ćwiczeń. Przedstawiamy urządzenie Schwarzy – nowość wprost z gabinetów medycyny estetycznej.

Schwarzy – innowacyjny zabieg wyszczuplający

Schwarzy to urządzenie, wykorzystujące pole elektromagnetyczne do budowania mięśni i modelowania ciała. Pracuje ono w technologii FMS (ang. Focused Magnetic Stimulation) – skoncentrowanej stymulacji magnetycznej. Jak to działa? Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki wyjaśniają, że podczas tego zabiegu wyszczuplającego dochodzi do intensywnej stymulacji mięśni, co prowadzi do wzmożonych skurczów. Skoncentrowane pole elektromagnetyczne dociera bezpośrednio do tkanki mięśniowej, nie powodując uszkodzenia naskórka ani skóry.

Zabieg Schwarzy daje rewelacyjne rezultaty w modelowaniu sylwetki, ponieważ angażuje mięśnie głębokie, co jest trudne podczas tradycyjnych treningów. Działanie półgodzinnej sesji porównywalne jest z wykonaniem 800 brzuszków lub przysiadów. Przykładowo na poziomie brzucha pracują zarówno mięśnie proste i skośne (tworzące linię talii), jak i poprzeczne (najgłębsze mięśnie brzucha odpowiedzialne m.in. za stabilizację kręgosłupa).

Dodatkowym efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej (lipoliza), ponieważ silna stymulacja mięśni przyspiesza metabolizm tłuszczów w organizmie, prowadząc do szybkiego, harmonijnego i naturalnego usuwania komórek tłuszczowych.

Jak wygląda modelowanie sylwetki polem elektromagnetycznym?

Urządzenie Schwarzy można zastosować na różne partie ciała: brzuch, uda, pośladki, ramiona. Urządzenie wyposażone jest w dwa aplikatory, każdy z nich emituje 2,5 tesli, dzięki czemu zabieg jest bardzo skuteczny. Wykonywany jest bez znieczulenia, ponieważ jedyne odczucia, jakie mu towarzyszą to stymulacja mięśni. Kosmetolog przykłada ergonomiczne pady do wybranych miejsc na ciele i uruchamia urządzenie. Podczas zabiegu stosuje się jeden z trzech protokołów: aerobowy, podkreślający mięśnie lub wzmacniający mięśnie. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji, co odróżnia ten zabieg wyszczuplający od tradycyjnych ćwiczeń.

Pojedyncza sesja trwa około 30 minut. Chociaż pierwsze efekty widać już po jednym zastosowaniu urządzenia Schwarzy, to konieczne jest wykonanie serii zabiegów. O ich liczbie powinien zdecydować specjalista przeprowadzający terapię. Zazwyczaj zaleca się od 6 do 8 zabiegów, które wykonuje się dwa razy w tygodniu. Oznacza to, że w zaledwie miesiąc można doprowadzić sylwetkę do perfekcyjnego wyglądu. Dla podtrzymania efektów warto wykonywać przypominające sesje co 3–6 miesięcy.

Efekty zabiegu Schwarzy

Rezultaty, jakich można się spodziewać po pełnej serii zabiegów wyszczuplających Schwarzy, to:

  • wzmocnienie elastyczności i objętości mięśni,
  • przyspieszenie spalania miejscowej tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie skóry.

Celem zabiegu wyszczuplającego Schwarzy jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała. Pole elektromagentycznej rewelacyjnie wspomaga też rehabilitację pourazową mięśni oraz wzmacnia efekty treningów, wpływając na poprawę elastyczności i objętości tkanki mięśniowej.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. 

Artykuł sponsorowany