Portal treści PR

Artykuły poradniki

Zalety Metody OCM

Zalety Metody OCM

Oczyszczanie skóry to ważny etap w jej codziennej pielęgnacji. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na robienie to za pomocą OCM. Jest to nic innego, jak oczyszczanie skóry twarzy olejami. W zastępstwie na przykład od tradycyjnego mydła. Jak działa OCM? I czy można wykonywać ją przy każdym rodzaju cery?

Co znaczy skrót OCM?

OCM to inaczej Oli Cleansing Method, czyli metoda oczyszczania twarzy przy użyciu olejów. Zapewne ciężko w to uwierzyć, jednak tradycyjne mydło, żele oraz pianki do mycia twarzy są zdecydowanie mniej skuteczne niż właśnie oleje. Dlaczego? Dzieje się to na zasadzie, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Dzięki metodzie OCM skóra jest jędrna, gładka, nawilżona, o jednolitym kolorycie i w dodatku bez zaskórników.

OCM – jak działa?

Alkohol, różne kwasy, parabeny, a także inne konserwanty i sulfaty wchodzą w skład mydeł oraz popularnych żeli do mycia twarzy. Niezależnie od tego, jak bardzo są delikatne, każdy z tych produktów zawiera coś drażniącego w swojej formule. Te składniki naruszają barierę lipidową skóry, tzw. sebum. Jest to warstwa ochronna niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli pozbawimy skórę tej osłony, to sprawiamy, że staje się ona narażona na utratę wody. Dodatkowo praca gruczołów łojowych zostaje zaburzona, a w konsekwencji cera staje się przesuszona i produkuje jeszcze więcej sebum.

Czyszczenie twarzy olejami, całkowicie eliminuje powyższe problemy. Oleje zmywają ze skóry brud, zanieczyszczenia z całego dnia, ale także makijaż. Oczywiście, nie uszkadzając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka.

OCM – jak dobrać olejki?

Jeśli chodzi o dobór oleju bazowego, to należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj naszej cery. I tak przy tłustej możemy śmiało sięgnąć po olej lniany, olej z czarnuszki, olej laurowy, olej jojoba, olej z orzechów włoskich. Natomiast posiadaczkom cery mieszanej zaleca się olej z pestek winogron lub olej jojoba. Do cery normalnej najlepiej sprawdza się olej z awokado, olej migdałowy, olej z pestek granatu, olej z pestek winogron, oliwa z oliwek.

W przypadku cery suchej potrzebujemy sięgnąć po silnie odżywcze oleje, a do takich zaliczamy: olej z migdałów, olej z ogórecznika, olej z pestek moreli, olej z kiełków pszenicy, olej z awokado. Cera naczynkowa wymaga specjalnej opieki w postaci oleju z kocanki, oleju z orzechów laskowych.

Metodę OCM można stosować do każdego typu cery: suchej, tłustej i mieszanej. Jednak w przypadku dużych problemów z trądzikiem czy naczynkami, warto skonsultować się z dermatologiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ