Portal treści PR

Artykuły poradniki

Jakie masy bitumiczne

Jakie masy bitumiczne

Masy bitumiczne to jeden z tych produktów, który występuje w wielu wariantach i jest powszechnie używany w budownictwie i drogownictwie. Z czego składa się masa bitumiczna? Jest to połączenie lepiszcza z różnego rodzaju minerałami i surowcami uszlachetniającymi – np. aluminium. Masy bitumiczne występują w postaci płynnej, gotowej do natychmiastowego użycia po otwarciu opakowania. Dawniej, około 30 i więcej lat temu, jedyną dostępną masą bitumiczną był lepik, którego jednym z głównych składników był asfalt i rozpuszczalniki. Lepik wykorzystywano do klejenia papy dachowej, jak również do izolowania ścian, podłóg i fundamentów.

Współczesne mas bitumiczne

Obecnie produkowane masy bitumiczne występują w wielu wariantach. W dalszym ciągu głównym składnikiem pozostaje asfalt, ale mnogość dodatków umożliwia wybór najlepszej masy bitumicznej do konkretnych potrzeb. Mogą się różnić między sobą elastycznością, gotowością do użycia, stopniem wytrzymałości i właściwościami izolacyjnymi. Duży wybór mas bitumicznych występujących na rynku, pozwala wykorzystywać je do celów stricte budowlanych – od uszczelnień i izolowania fundamentów, dachów, aż po impregnowanie pokryć dachowych oraz w czasie budowy dróg.

O czym pamiętać używają masy bitumiczne

Przede wszystkim o tym, aby zachować ostrożność – szczególnie kiedy używamy mas bitumicznych na gorąco. Istnieje wówczas wysokie ryzyko poparzenia się nimi, jeśli nie będziemy obchodzić się z nimi uważnie. Po drugie należy przestrzegać wszystkich zaleceń producenta, zawartych w instrukcji. Odpowiednie przygotowanie podłoża, używanie wskazanych narzędzi – to wszystko pozwala uzyskać najbardziej wydajne i ekonomiczne zużycie mas, ograniczając przy tym niepotrzebne koszty. Gdzie kupić potrzebne ci masy bitumiczne? Odpowiednim miejscem są sklepy i centra budowlane, w których sprzedawca może doradzić wybór odpowiedniego produktu. Masy bitumiczne niestety nie należą do najtańszych produktów, ale ich użycie jest konieczne, jeśli chcemy wybudować dom zgodnie ze sztuka budowlaną i uniknąć w późniejszych latach problemów z wilgocią. Jeśli przeraża cie cena kupna mas bitumicznych, szybki kredyt jest pomocą finansową, z której zawsze możesz skorzystać.

Artykuł sponsorowany