Portal treści PR

Artykuły poradniki

ekspres automatyczny

Jak wybrać ekspres automatyczny?

Jeśli jesteś miłośnikiem pysznej, aromatycznej kawy, to niezbędny Ci będzie sprawny ekspres. Nowoczesne urządzenia pozwalają szybko przygotować wybrany rodzaj napoju. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się jak wybrać odpowiednie urządzenie.

Ekspres do kawy – automatyczny, czy na kapsułki?

W sklepach dostępne jest wiele rodzajów urządzeń, które umożliwiają przygotowanie kawy. Możesz zdecydować się na m.in. ekspres przelewowy, kolbowy, automatyczny czy na kapsułki. Najmniej skomplikowane w obsłudze są te dwa ostatnie typy i to one zyskują coraz większą popularność. Ekspres automatyczny to urządzenie, które jest wyposażone w młynek do kawy i które samodzielnie przygotowuje wybrany napój. Równie szybko i sprawnie przygotujesz kawę w ekspresie na kapsułki. W tym przypadku kupujesz gotowe produkty, umieszczasz w ekspresie i napój jest gotowy.

Zestawiając te dwa rodzaje sprzętów, to zdecydowanie więcej zalet ma ekspres automatyczny. Przede wszystkim kawa w nim jest na bieżąco mielona, dlatego jej aromat jest lepszy. Poza tym, wybierając takie urządzenie, możesz dopasować moc i wielkość napoju do własnych potrzeb. W przypadku urządzenia na kapsułki jesteś skazany na mieszankę, która jest przygotowana przez producenta. Poza tym koszt przygotowania kawy w tym przypadku jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku ekspresu automatycznego. Ten za to, jest droższy od swojego odpowiednika na kapsułki. Jednak warto zainwestować w droższy sprzęt i cieszyć się pyszną kawą. Jeśli nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy, to skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest pożyczka na raty.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu ekspresu automatycznego?

Wybór odpowiedniego modelu urządzenia jest związany z rodzajem kawy, który lubisz pić. Jeśli jesteś miłośnikiem mlecznych napojów, musisz znaleźć ekspres, który będzie umożliwiał ich przygotowanie. Producenci mają różne systemy, niektórzy zamieszczają dysze spieniające, a niektórzy stosują specjalne pojemniki. Wybór rozwiązania należy do Ciebie, warto wybrać opcję, która będzie dla Ciebie wygodna również pod względem czyszczenia. Jeśli brakuje Ci gotówki, żeby kupić wymarzony model, to przyda Ci się pożyczka na raty. Istotnym elementem wyposażenia ekspresu jest młynek. Najczęściej spotykane są stalowe lub ceramiczne. Ten pierwszy rodzaj umożliwia dokładniejsze mielenie, jednak takie rozwiązanie podwyższa cenę całego urządzenia. Przy wyborze odpowiedniego modelu, upewnij się, że interfejs będzie dla Ciebie łatwy w obsłudze.

Artykuł sponsorowany